środa, 17 czerwca 2015

3 ulubione wiersze - Marcin Zegadło

ur. w 1977 r.,  autor czterech tomów wierszy: Monotonne rewolucje (Stowarzyszenie Literackie im. K. K. Baczyńskiego, Łódź 2003), nawyki ciał śpiących (Biblioteka Studium, Zielona Sowa, Kraków 2006), Światło powrotne (Wydawnictwo Kwadratura, Łódź 2010) oraz Cały w słońcu (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Biblioteka Arterii, Łódź 2014). Publikował m.in. w Studium, Odrze, Kresach, Czasie Kultury, Arteriach, Red, Pograniczach, Portrecie, Gazecie Wyborczej, sZAFie. Jego proza była publikowana  m.in. w Chimerze, Akcencie oraz Antologii współczesnych polskich opowiadań 2011 oraz w internetowym magazynie literackim Helikopter. Wkrótce nakładem szczecińskiego wydawnictwa FORMA ukaże się jego piąty tom wierszy, pt. Hermann Brunner i jego rzeźnia.  Mieszka w Częstochowie. 


Jakie ze swoich prac lubisz najbardziej albo darzysz szczególnymi względami?


sobota, 13 czerwca 2015

Zapraszamy na wernisaż wystawy. W piątek, o godzinie 19:00otwarcie wystawy ceramiki Barbary Trzybulskiej zatytułowanej Podróżowanie w przestrzeni.

Adres:

Stare Jatki 10, 
50-111 Wrocław


Prezentowane będą obiekty i kolaże ceramiczne, które stanowią artystyczną refleksję na temat poezji Małgorzaty Południak.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...