środa, 25 lutego 2015

"Wojaczek 44" - konkursZ okazji 44 rocznicy śmierci Rafała Wojaczka ogłaszam konkurs poetycki, który odbędzie się w dniu 11 maja 2015 roku nad grobem Rafała i Andrzeja Wojaczków, na cmentarzu Św. Wawrzyńca we Wrocławiu, od godziny 22:00. 

Zasady konkursu, do którego zapraszam, to:

1. Biorący udział powinni przesłać do dnia 10 maja 2015 roku, do godziny 23:30 lub przynieść na cmentarz w dniu 11 maja 2015 roku o godzinie 22:00 jeden wiersz inspirowany twórczością poety z Mikołowa w formie wydruku lub czytelnego rękopisu.

2. Wiersz ma być podpisany imieniem i nazwiskiem autora, który podaje także swój adres pocztowy, jeżeli nie będzie mógł brać udziału w konkursie.

3. Nadesłane lub przyniesione utwory będą publicznie odczytane w trakcie trwającego od godziny 22:00 happeningu poetyckiego nad grobem Poety.

4. Wybrani przez organizatora happeningu jurorzy zadecydują o wyróżnieniu utworu i nagrodzą autora/autorkę butelką wódki (Jarzębiak lub Luksusowa) – jedyną materialną nagrodą przewidzianą w tym konkursie.

5. Organizatorowi będzie przysługiwało prawo wydrukowania utworu w nieokreślonym jeszcze wrocławskim piśmie literackim. 

6. Autor(ka) utworu poprzez jego zgłoszenie na konkurs oświadcza, że utwór jest w pełni owocem pracy twórczej autora(ki). 

7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu jego przeprowadzenia, a najpóźniej w trzecim dniu po publicznej prezentacji utworów. 

8. Zwycięzca zostanie powiadomiony, a nagroda przekazana do rąk własnych lub wysłana pocztą.

9. Utwory proszę przesyłać na adres: darsas@o2.pl, z dopiskiem „Wojaczek 44”. 

10. Wszelkie pytania należy kierować pod wskazany w punkcie 9 adres internetowy lub dzwonić do Dariusza Sas pod numer: 609-232-269.

Z powodu niemożności przewidzenia reakcji sił natury oraz tylko częściowej wiedzy dotyczącej wyobrażenia sobie zachowań ludzi, konkurs ten będzie miał oryginalny charakter i niepowtarzalny przebieg. 

Duchowym patronem , liczę, że i gościem wydarzenia, będzie Rafał Wojaczek, do którego poniższe zaklęcie kieruję, poetycką nutką zamykając powyższe zaproszenie:

Przybądź, kiedy Cię wezwę
I siłę na mówienie mojej pochylonej prawdy wesprzyj 
Siłami Twojego świata do którego pozbawion wszystkiego 
Dzisiaj czytaj – pracy – od wielu lat należę 
Grzęznąc coraz głębiej w rynsztoku rozklekotanych pojęć i pustych słów 
Z głową zapatrzoną w Twoje przeklęte gwiazdy czyniące zło a pragnące dobra 

Dariusz Sas – happener

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze widoczne po zatwierdzeniu przez redaktora

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...