wtorek, 30 kwietnia 2013

JULIAN TUWIM TU I TAMSzanowni Państwo!


Grupa Literyczna NA KRECHĘ zaprasza na kolejną WierszYstawkę artystyczną do Biblioteki Uniwersyteckiej; tym razem pod hasłem JULIAN TUWIM TU I TAM przygotowaną z okazji Roku Juliana Tuwima w ramach X Tygodnia Bibliotek organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tytułem wstępu o twórczości Juliana Tuwima, będzie udostępniony obszerny esej autorstwa Katarzyny Zasady. 


piątek, 26 kwietnia 2013

„Szowinistyczna męska świnia” - Maja WolniewskaTwórczość Maurizio Cattelana należy do wysoce kontrowersyjnych. Instalacje artysty nieraz wprawiały widzów w oburzenie, niejednokrotnie były także niszczone, czego przykładem mogą być chociażby incydenty z warszawskiej Zachęty – grupa posłów ZChN uszkodziła rzeźbę „La nona ora”, przedstawiającą Jana Pawła II przygniecionego meteorytem. Obok niezwykle realistycznych, przypominających żywe istoty manekinów Cattelana nie sposób przejść obojętnie, czego kolejny raz dowodzi prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej wystawa „Amen”.

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

3 ulubione wiersze - Anna Nowaczyńska

poetka. W latach 1995-1997 związana się z Grupą Inicjatyw Literackich przy ZLP w Lublinie oraz od 1995 do 2001r. z Grupą Poetycką WYBÓR przy Warszawskim Oddziale ZLP. Jej utwory prezentowane były w antologiach poetyckich, a także w prasie literackiej, m.in.: Akcencie i Studium. Publikowała również m.in. wDwutygodniku, Gazecie Kulturalnej, Zeszytach Poetyckich, Toposie, Akancie, Fragmencie, PKPzin, Nestorze. Jest laureatką nagród i wyróżnień na konkursach poetyckich a także zdobywczynią grand prix OKP Jednego Wiersza Chojnice 2005. Otrzymała także nominację w XL OKP im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej w Świdwinie. W październiku 2012r. ukazał się jej debiut poetycki w warszawskim wydawnictwie ANAGRAM pt. Bezcennik.


- Jakie ze swoich prac lubisz najbardziej albo darzysz szczególnymi względami?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...