niedziela, 12 lutego 2012

Wymiary Płaszczyzny - relacja z wernisażu

Doroty Kęstowicz i Elżbiety Stankiewicz
w Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu

W piątek 10. lutego 2012 w kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej została otwarta wystawa "Wymiary Płaszczyzny" Doroty Kęstowicz i Elżbiety Stankiewicz.

Dorota Kęstowicz:

- Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem obroniłam w pracowni Tkaniny Artystycznej profesor Anny Goebel na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie - wydział edukacji artystycznej. Dyplom z malarstwa obroniłam w pracowni profesora Kiejstuta Bereźnickiego. 
W swojej pracy angażuje wiele mediów jak malarstwo, tkanina, grafika, czy fotografia, wciąż poszukując silniejszego między nimi połączenia. Jej wielowarstwowe materie, swobodne i otwarte realizacje wypływające z ram, nawiązują do świata przyrody i egzystencjalnych motywów człowieka. W dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych.


Elżbieta Stankiewicz:

-  urodzona w Koszalinie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego w 1999r. Od 2000 roku członek Związku Polskich  Artystów Plastyków. Tworzy i pracuje w Koszalinie. Od 2006 wspólnie z artystami „Group IV” organizuje coroczne, cykliczne wystawy. Jako artystka bierze udział w licznych plenerach artystycznych, jako nauczyciel przeprowadza liczne warsztaty integracyjne i plenery artystyczne, w których bierze udział również młodzież niepełnosprawna intelektualnie. Pracuje jako artysta i pedagog specjalny z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie.

Artystki oprócz wystaw indywidualnych i udziału w różnych wystawach zbiorowych często wystawiają w duecie.

Od lewej: Elżbieta Stankiewicz, Dorota Kęstowicz,  Dariusz Kaleta, dyrektor galerii


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze widoczne po zatwierdzeniu przez redaktora

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...